4 червня — Міжнародний день безвинних дітей — жертв агресії

Сьогодні, 4 червня, у всьому світі відзначають Міжнародний день безвинних дітей — жертв агресії.

Верховна Рада України постановила щорічно відзначати 4 червня як Державний день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України.
Сьогодні колектив “Катрусі” разом з батьківською громадою, згадує усіх маленьких українців, яких убив російський солдат. А це щонайменше 502 дитини з лютого 2022 року! Кількість жертв серед невинних дітей зростає і шокує.

Не забуваймо, що війна в Україні, за даними ЮНІСЕФ, призвела до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни. Майже 1000 дітей зазнали поранень, 393 дитини зникли безвісти, 3 млн. дітей в Україні та 2,2 млн. дітей в країнах, які приймають українських біженців, потребують гуманітарної та психологічної допомоги.
Понад 19500 дітей примусово депортовані до росії. Це лише ті випадки, які офіційно зареєстровані, їх кількість може бути в десятки разів більшою.

Офіс Генерального прокурора здійснює розслідування понад 2900 злочинів проти дітей, повязаних з війною. Злочини проти дітей не повинні зійти з рук тим, хто їх коїть. Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові ні одне маленьке загублене життя.

Збережемо світлу пам’ять про кожну дитину, життя якої забрала війна.