Зібрала докупи всі поради, які можуть стати у нагоді батькам під час карантину. А ви додавайте свої у коментарях!

1. Встановіть правила
Напевно, ви вже пояснили дітям, чому в країні карантин і як від цього змінюється ваше та їх життя. З огляду на це встановіть чіткі правила та рутину:
? Час на роботу, навчання та відпочинок
? Як тепер діляться обов’язки
? Де чиє робоче місце
? Обмежений час на гаджети
Якщо це допоможе, розробіть графік та повісьте на видне місце. Дотримуйтеся правил самі та сприяйте тому, щоб і діти їх дотримувалися.

2. Дозволяйте дитині трохи гратися поряд з вами
Ну неможливо повністю відгородитися від дітей дошкільного віку у замкненому просторі. Тож дозволяйте дитині гратися поруч із вами, якщо це тихі ігри. Пропонуйте розмальовки, книжки, поробки тощо.

3. Ставтеся до часу з дитиною як до відпочинку
Подуркуйте разом, оберіть гру, яка цікавить вас обох. Нехай час відпочинку дійсно надасть вам сил та переключить вашу увагу.

4. Заведіть планер, якщо ви ще цього не зробили
У період карантину особливо важливо планувати весь свій день. І не тільки робочі питання, але й побутові. Планування та розподіл обов’язків допоможуть правильно розподілити енергію.
Також записуйте у планер всі важливі завдання, щоб ніщо не вилетіло з голови. Адже під час роботи вдома увага розпорошується ще й на домашні справи і дітей.

5. Встановлюйте кордони
Оскільки ви зараз працюєте як на фрілансі, то багато клієнтів вважатиме, що ви можете бути на зв’язку 24 години на добу. Тому важливо встановити чіткі кордони: в який період дня ви доступні, а коли – ні. І головне – самі дотримуйтеся цих рамок і не порушуйте чужі рамки.

6. Просіть про допомогу
Не соромтеся просити допомогу в своїх близьких, адже це дозволить вам попрацювати на самоті. Зараз той особливий час, коли нарешті треба навчитися просити про допомогу! Тільки нагадую, що прохання – це не наказ і не розпорядження, отже вам можуть відмовити чи перенести допомогу на інший час.

7. Розставте пріоритети
Не беріть на себе забагато завдань та обов’язків. Зараз доводиться суміщати роботу, дітей та побут одночасно в єдиному просторі і це геть нелегко. Отже розвантажуйте себе по максимуму.

8. Влаштовуйте перерву кожні дві години
Через те, що ви працюєте не з офісу і не маєте стабільного графіку, кордони робочого часу розмиваються і виникає відчуття, що ви працюєте 24/7. У результаті мозок сильно перевтомлюється. Тому візьміть собі за правило робити перерви хоча б кожні 2 години.

ЛАЙФХАКИ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

✅ Дайте дитині попрацювати з вами. Виділіть блокнот, старий ноутбук, навушники – все, щоб дитина пограла у “працюючу маму/тата”.
✅ Замість мультиків включайте дитині аудіо-казки в навушниках чи без (у коментарях даю посилання на чудовий ресурс з казками українською).
✅ Для обмеження (наприклад, часу за гаджетами) використовуйте таймер. Це вчить дитину дисципліні та допомагає легше приймати відмови чи завершення чогось приємного.