ЯК МОЖНА ЗАРАЗИТИСЬ КОРОМ
Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 21 днів. При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

СИМПТОМИ КОРУ У ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ
Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий. Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура. Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.
Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя. До симптомів може додатись ще й діарея. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють. Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ КІР
Цей вірус небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.
Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

ПРОФІЛАКТИКА КОРУ
Як переконують медики, найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. Її вводятьдитині у 12 місяців та в 6 років. Вакцина проти кору «безпечна, надійна та ефективна». Адже цю вакцину використовують не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах.

ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПЕРШИХ СИМПТОМІВ КОРУ
Терміново звернутися за медичною допомогою, викликавши лікаря, та обов’язково дочекатися його прибуття.Не слід самостійно вести хворого у лікарню, оскільки він є джерелом інфекції.До приходу лікаря слід ізолювати хворого в окремій кімнаті, яка має бути чистою, добре провітрюватися. Обов’язково повідомити лікаря про всі можливі контакти хворого на кір за останні 10-20 днів.
Хворому на кір рекомендовано організувати постільний режим, забезпечити питтям.Навчити хворого при нападах кашлю, нежитю прикривати ніс і рот носовою хустинкою чи серветкою, часто мити руки милом.Слід забезпечити хворого індивідуальними речами побуту (окремий посуд, засоби гігієни та інше).
У жодному разі не проводити самолікування хворого на кір!Особам, що контактують з хворим на кір, слід використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, наприклад, маску чи марлеву пов’язку, які варто змінюва­ти через дві і чотири години відповідно.Чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хворого на кір та проведення заходів специфічної та неспецифічної профілактики щодо контактних осіб.