Нові слова та вирази стрімко вриваються в наше життя. Іноді ми стикаємося з ситуацією, коли вкрай необхідно донести до співрозмовника певну думку, а слова потрібного не знаходимо. А трапляється й навпаки – слово вже давно у вжитку, але використовується не завжди доречно.

Сьогодні ми відкриваємо невеличкий словничок, що стане в нагоді вихователям.

Лепбук – саморобна інтерактивна тематична папка з кишеньками, різноманітними віконечками та рухомими деталями.

Бізіборд – дерев’яна дошка з різноманітними ґудзиками, дверцятами, шнурівками, замочками, годинником і т.д.

Сортер – іграшка, коробочка з отворами та втулочками різної форми.

Геоборд – багатофункціональна геометрична дошка для конструювання плоских зображень, яка складається з плоского поля і штирів, розташованих на полі рівновіддалено один від одного по горизонталі і вертикалі. Зображення утворюються за допомогою тонких латексних канцелярських гумок.

Заняття-квест – відоме всім і кожному заняття-подорож. Вихованці виконують цикл завдань, щоб дійти кінцевої мети. При цьому, кожному завданню відповідає свій тематичний куточок, зупинка, кімната, станція.

STREAM освіта – органічне поєднання різноманітних наук, розвиток у дітей практичних навичок співпраці, спілкування, творчого та критичного мислення.

Мнемотехніка – сукупність прийомів, що полегшують процес запам’ятовування.

Коучінг – метод тренінгу, в процесі якого коуч (наставник) допомагає досягти певної мети.

Воркшоп – захід, на якому учасники оволодівають знаннями та навичками самостійно. Основна відміність воркшопу від тренінгів та практикумів – висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників.

SWOT-аналіз – аналіз сильних та слабких сторін.

Networking (net – мережа, work – робота) – встановлення ділових контактів. На сучасному етапі педагог може набувати нових знайомств в тому числі і через мережу Інтернет та соціальні мережі.

Бенчмаркінг – технологія вивчення і впровадження кращих методів ведення бізнесу (а в нашому випадку – навчання та виховання) або механізм порівняльного аналізу ефективності роботи однієї компанії (ЗДО) з показниками інших, більш успішних.

Ассессмент-центр – це оцінка компетенцій педагогів за допомогою спостереження їх реальної поведінки в ділових іграх. Зовні дуже схоже на тренінг – учасникам пропонуються ділові ігри та завдання, але їх мета – не розвиток умінь і навичок, а рівні для всіх можливості проявити свої сильні і слабкі сторони.

Мозковий штурм – організований процес генерування ідей у результаті безперешкодного і відкритого обговорення проблеми.

Андрагогіка – одна з назв галузі педагогічної науки, що охоплює теоретичні і практичні проблеми освіти, навчання і виховання дорослих.

Метод кейсів – (англ. Case method, метод конкретних ситуацій, метод ситуаційного аналізу) – техніка навчання, що використовує опис реальних ситуацій. Учасники повинні дослідити ситуацію, розібратися в суті проблем, запропонувати можливі рішення і вибрати найкраще з них. Кейси будуються на реальному фактичному матеріалі або ж наближеній до реальної ситуації.