Наразі ми переживаємо непрості часи: багато негативної інформації, маніпуляцій, скасовані поїздки, відкладені заплановані справи, відчуття загрози – все це може дезорієнтувати та розбалансувати. В такий час у нас підвищується рівень тривоги, що є доволі природно. Ми можемо почати «споживати» багато новин і заїдати та запивати стрес від них їжею та алкоголем і т. ін. Та будьмо свідомими і пам’ятаймо, що часом ми не можемо змінити зовнішні обставини, проте в змозі змінити наше ставлення до них. В час підвищеної тривоги та стресу важливо подбати про свій емоційно-психічний стан. Нижче сім порад, як зберегти психічне здоров’я:

1. Присутність в моменті тут і зараз. Коли підвищується рівень тривоги, ми схильні до “споживання” великої кількості інформації: новин, інтерв’ю, передач; до споживання надмірної кількості їжі, алкоголю і т. ін. В такі періоди важливо відслідковувати і питати себе: що я роблю зараз? Чи корисно це для мене? Що зараз відбувається з моїм тілом? Що я зараз відчуваю: сум, злість, радість?

2. Гумор. Про користь гумору є багато інформації, тому раджу цілеспрямовано виділяти час на гарний настрій: подивіться комедію, поспілкуйтесь з друзями (онлайн або по телефону), обміняйтесь кумедними відео – зробіть те, що дає вам можливість щиро та радісно сміятись хоча б протягом 20-40 хвилин на день.

3. Фізична активність. Займайтесь приємною для вас фізичною активністю щодня. Також можна займатись з інструкторами онлайн ?‍♀️, наприклад, київська школа Ваджра йоги http://ukryoga.org/joga-onlajn проводить заняття онлайн або виконуйте асани самостійно. Якщо ж вам до вподоби танці – вмикайте улюблену музику і танцюйте ? – це дійсно покращує фізичне самопочуття та поліпшує настрій. Приділяйте щодня час фізичній активності хоча б 30-50 хвилин.

4. Практика тиші. Наразі дуже багато інформаційного шуму. Тому хоча б 15-30 хвилин на день приділяйте практиці тиші – сядьте зручно з рівною спиною ?‍♂️ і сконцентруйте увагу на диханні, відслідкуйте свій ритм дихання, налагодьте спокійне, глибоке дихання. Якщо тривожні думки будуть з’являтися – продовжуйте концентрувати увагу на диханні.

5. Споглядання природи. Відчуйте подих вітру на обличчі, почуйте як вітер колише гілля, подивіться як коливаються листя на деревах, як переливається сонячне проміння у вікнах будинків, як набухають бруньки на деревах, відчуйте як приємно зігрівають обличчя сонячні промені. Наразі нам радять залишатися якомога частіше вдома, тому чи здійснювати прогулянку в парку – це вже на ваш розсуд, до речі споглядати природу можна і вдома на балконі з філіжанкою кави або ароматного чаю.

6. Довіряйте лише фактам. Перевіряйте інформацію, яка до вас надходить. Читайте, дивіться, слухайте інформацію лише з надійних джерел. Не переказуйте не перевірену та не підтверджену інформацію.

7. Діліться добрими новинами. В житті продовжують відбуватися радісні, приємні речі – помічайте їх та діліться ними.

Бережіть себе: виконуйте правила посиленої гігієни; візьміть відповідальність за свій емоційно-психологічний стан, робіть все залежне від вас аби бути в доброму гуморі, якщо є можливість – допомагайте іншим: корисною справою, доброю новиною, теплим словом.