Порада перша: зміцнюйте імунітет.
Головна небезпека полягає в тому, що ваша домашня дитина, переступивши поріг дошкільного закладу, потрапляє в агресивне вірусно-мікробне середовище, яке, до того ж, кожні 3-4 тижні оновлюється. Для того, щоб протистояти цьому середовищу, потрібно мати добре працюючу імунну систему.

Порада друга: готуйте дитину до вступу в дошкільний заклад психологічно.
Ви повинні переконати її в необхідності вашого вчинку, та й вона сама вже повинна тягнутися до однолітків, шукати з ними спілкування. Тоді дитячий садок швидше стане для неї джерелом позитивних емоцій, що саме по собі сприятиме боротьбі з інфекцією. Коли ж дитина постійно плаче, знаходиться в стані стресу від розлуки з батьками – це відмінна здобич для вірусів і мікробів.

Порада третя: не забувайте про загартування.
Адже тривале перебування дитини на свіжому повітрі, чисте і прохолодне повітря в кімнатах, бігання босоніж по підлозі і т. п. – повинні увійти в життя вашої дитини якомога раніше, тим більше якщо ви заздалегідь знаєте, що їй належить рано піти в дошкільну установу.

Порада четверта: привчайте, наскільки це можливо, свою дитину до контактів з іншими дітьми(запрошуйте їх у гості, спілкуйтеся на дитячих майданчиках …). Малюк отримуватиме психологічний досвід – і одночасно тренуватиметься його імунна система.

Порада п’ята: не забувайте і про медикаментозний метод зміцнення імунітету – своєрідні щеплення проти вірусів і мікробів,які найчастіше викликають респіраторно-вірусні захворювання – головну проблему дітей, що пішли в дошкільний заклад. До таких препаратів відноситься, наприклад, Рибомуніл, IRS-19 та ряд інших. Головна особливість цих препаратів полягає в тому, що вони містять ДНК мікробів і вірусів та їх оболонок, що викликають утворення як негайного, так і відстроченого імунітету. На відміну від багатьох інших імуномодуляторів подібні препарати нешкідливі, тому що підвищують опірність організму до вірусів і мікробів природним чином.

Порада шоста: існують і інші маленькі хитрощі-промивання носоглотки дитини 0,85-1% розчином кухонної солі після приходу з дитячого закладу; змазування зовнішніх відділів носових ходів оксоліновою маззю; вітамінізація організму.
Якщо ж дитина все-таки захворіла, не тримайте її вдома 3-4 тижні. Досить кількох днів. Адже за місяць в дитячому колективі з’являться вже інші віруси і мікроби, перед якими ваша дитина може бути беззахисна, і можливий новий спалах хвороби.

Порада сьома: літнє оздоровлення. Літо – чудова пора відпусток, відпочинку, сезон місцевих вітамінів з грядки і нескінченного задоволення від нових вражень! А для багатьох мам і тат це ще й час організації літньої програми поїздок для улюбленого карапуза. І метою № 1 є, звичайно, не захоплення дитини від нових розваг і не раннє знайомство з комфортом закордонних курортів (це теж, але другорядне), а максимальне оздоровлення дитячого організму.

Куди ж їхати з дитиною, як відпочивати, до чого прагнути?
Класичний варіант літніх заходів – відпочинок на морі. Так, дійсно, морське повітря, солона вода, гірський мікроклімат надають приголомшливий вплив на здоров’я дорослих і дітей. Однак, не варто забувати, що оздоровчий ефект настає лише при перебуванні на узбережжі протягом більше трьох тижнів.

І ще одна важлива умова оздоровлення – доступ до його джерел! Неможна зрозуміти батьків, які вивозять малюків до моря і не дозволяють в ньому купатися, обмежуючись надувним басейном. Або тих, які вважають за краще весь день лежати в затінку і тримають дитину поряд з собою «на прив’язі». Потрібно пам’ятати про головну небезпеку на морі – активне сонце. Якщо дотримуватися розумного режиму дня, і використовувати засоби захисту від ультрафіолету, сонечко принесе вам і вашим дітям тільки користь.

Проте, є діти, які погано переносять спеку. Для них і для тих, хто просто хоче урізноманітнити морські відпустки, існує чудодійний за вкладом в здоров’я та емоційний стан відпочинок в лісі. Багате киснем повітря дасть таку порцію продуктивної енергії, яка змусить працювати організм, як годинник. Як правило, відпочивати відправляються в ті лісові місця, де неподалік розташоване озеро або протікає річка. Багато малят, ще не звикли до великої кількості води, бояться бурхливої поведінки моря, а тому, не зайвим буде спочатку познайомити їх з більш спокійними водами річки або озера.

До головних обережностей відпочинку в лісі слід віднести питання профілактики та боротьби з укусами комах.

Відпочивати з дитиною можна і не на курортах, а на звичайнісінькій заміській дачі або в селі у бабусі, якщо це місце вирішує головні завдання оздоровлення:
Повітря і сонце. У міському дворі, навіть якщо гуляти з ранку до ночі, не взяти користі від цих стихій. А значить, необхідно їхати туди, де вихлопні гази автомобілів і промислові викиди не псують атмосферу своєю присутністю.
Вода. Басейн, звичайно, теж вихід, але тільки при відсутності живих водойм. Корисні властивості мікроелементів і мінералів природних водойм, вологе повітря поблизу них здатні колосально оздоровити наших діток.
Активність. Всі ми знаємо про користь фізкультури. Так ось дитяча активність протягом дня – це нескінченна зарядка. Заохочуйте і залучайте малюка до активності, не осмикуйте свого невгамовного карапуза із закликами заспокоїтися і посидіти в затінку. Рух – це життя!
Харчування. Так, діти – не любителі овочів і фруктів, але хитрі підприємливі мами завжди знайдуть те блюдо, яке малюк з’їсть із задоволенням. Овочі ховаємо в м’ясний фарш, фрукти – в солодкий сирок, молочний коктейль. А може, когось привабить барвистий фруктовий салат в красивій формочці!

Будьте здорові!