Цьогорічна атестація залишилась позаду. Підсумки підбитіі. Наступного ж року давайте потурбуємось про появу публікацій ваших наробок, шановні колеги, в інтернет-ресурсах , і зробіть це заздалегідь. Тим більше, що робота ведеться, наробок маємо чимало і похвалитися є чим.

До вашої уваги огляд ресурсів, які охоче приймають напрацювання педагогів.

1. Адреса: e-kniga.in.ua

Особливості: Ця платформа потрапила на першу сходинку нашого рейтингу тому, що тут педагоги отримують гонорар за публікацію матеріалів у вигляді 50% від заявленої вартості посібника. Ваша книга буде продаватись в е-магазині. Вторговані гроші можна вивести на віртуальний гаманець WebMoney, або картку Mastercard чи Visa (кредитну чи зарплатну – без різниці). Спосіб виводу можна обрати під час реєстрації в особистому кабнеті та змінити в будь-який момент.

Вимоги: Унікальність роботи; текст повинен бути гарно структурованим; про дизайн обгортки теж повинен подбати автор.

Недоліки: Це важко назвати недоліком, та все ж… Педагогів, що займаються плагіатом жде розчарування – робота проходить ретельну перевірку модератором, і лише після цього з’являється в інтернет-магазині. На продаж з вказанням авторства можна виставити лише посібник чи презентацію. Окремі заняття – не формат. Вивести на карту можна не менше 100 грн.

2. Адреса: abetkaland.in.ua

Особливості: Автор і, за сумісництвом, модератор, позиціонує ресурс як освітній прект, що цілком відповідає реальності. На сайті можна знайти безліч цікавинок. Гонорару не отримаєте, але і за публікацію з вас грошей не візьмуть. До того ж, кожен автор, стаття якого пройшла модерацію та була викладена на сайті отримує сертифікат БЕЗКОШТОВНО. А це – величезний плюс.

Вимоги: Приймаються як оглядові прес-релізи передового педагогічного досвіду, статті, так і плани-конспекти занять. Головна вимога – унікальність тексту.

Недоліки: Не помітила.

3.Адреса: wikihow.com

Особливості: Достатньо авторитетний міжнародний ресурс. Сам факт публікації вашої статті вже говорить про певний рівень професіоналізму. Матеріали часто викладаються у вигляді порад стосовно тієї чи іншої теми. Розділів, куди можна подати свій допис безліч. Є й «Освіта та комунікації».

Вимоги: Все ті ж самі – унікальність статті.

Недоліки: Бажаючі «крапати» за сертифікат будуть засмучені. Його вам не видадуть.

4. Адреса: doshkilnyk.in.ua

Особливості: Матеріали, надані автором, можуть бути опубліковані як на сайті, так і в одному з номерів електронного журналу doshkilnyk.in.ua.

Вимоги: Високий відсоток унікальності, на сайт потрапляють лише статті актуальної тематики. Конспекти занять йдуть в електронний журнал. Сертифікат потрапляє до автора після оплати квитанції на суму 25 грн.

Недоліки: Адміністрація порталу перемудрувала з реєстрацією. Знайти кнопку “зареєструватись” неможливо взагалі. І лише під час купівлі одного з номерів журналу (найдешевший – 4 грн) у вас з’явиться можливість поставити галочку в квадратику “зареєструватись автоматично”.

5. Адресаurok-ua.com

Особливості: сценарії заходів, класної години, статті на педагогічну тематику, конспекти занять, презентації, майстер-класи по рукоділлю, сценарії семінарів, батьківських зборів і конференцій, корисні поради і рекомендації для педагогів, батьків і дітей, кросворди, вікторини, дидактичні ігри.

Вимоги: Матеріали проходять модерацію, але не таку сувору, як на ресурсах, що описані вище.

Недоліки: За публікацію матеріалів потрібно сплатити 49 грн. Сертифікат входить у вартість.

6. Адресаnaurok.com.ua

Особливості: Освітній проект щомісяця проводить конкурс матеріалів відповідної тематики. Переможцем визнано автора, матеріали якого скачувались найбільшу кількість разів. Чим більше матеріалів опубліковано протягом поточного місяця, тим більші шанси стати лідером.

Вимоги: Унікальність.

Недоліки: Сертифікат отримує трійка призерів. Цитата: «Надсилаючи файли на сайт, ви безоплатно, без вимоги авторської винагороди, надаєте адміністрації сайту права на використання матеріалів в комерційних чи некомерційних цілях. Зокрема право на відтворення, публічне оприлюднення, переклад, доопрацювання. Адміністрація сайту не бере на себе обов’язок здійснювати виплати на чиюсь користь за публікацію матеріалу…» Є всі шанси побачити свої розробки на книжковій полиці магазину під чужим прізвищем.

9. Адресаmetodportal.com

Особливості: Угорі кожної сторінки майорить нав’язлива реклама, за змістом дуже далека від тематики сайту.

Вимоги: Редакція порталу не перевіряє і не підтверджує правомірність розміщення матеріалів. Тобто, вимог до авторства, по суті, не має.

Недоліки: Вартість сертифікату – 60 грн. Якість матеріалів, розміщених на сайті доволі сумнівна. Особисто я поставилася б до педагога, який хизується подібним досягненням щонайменше з підозрою. Але, якщо методист не дуже вимогливий, то і так зійде.

 

Заплатити за публікацію і розмістити «місцями запозичений» матеріал, чи нічого не платити, постаратись і написати унікальну роботу та опублікувати її з гордо піднятою головою? Який ресурс обрати? Вибір за вами.

В консультації використаний огляд Бойко Наталії