21 лютого — Міжнародний день рідної мови


Рідна мова – це та, яку ми чуємо, якою володіємо з дитинства, мова тихих матусиних колискових і захопливих бабусиних розповідей, цікавих дитячих ігор. Це та мова, якою ми вимовляємо перші, найголовніші в житті слова. Для кожної людини на планеті її рідна мова – єдина і неповторна.

Сьогодні в нашому дошкільному закладі пройшли цікаві заходи до Міжнародного дня рідної мови, а їх девізом стали слова Марійки Підгірянки:

“Світла і багата
Українська мова,
Мова мами й тата!
Мова мами й тата, діда і бабусі.
Знаю її добре, ще краще навчуся.”

Сьогодні і діти, і дорослі мали можливість ще раз доторкнутися до краси рідної мови, удосконалити свої знання та навички з українського мовлення, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

Дошкільнята захоплено слухали і читали вірші про рідну мову, знайомилися з творами українських письменників, відгадували загадки і пригадували українські народні прислів’я, лічилки, скоромовки, діти старшої групи “Віночок” презентували свої власні книжечки. А на заняттях “Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова” малята разом з вихователями поринули у красу і багатство української мови.

Втім педагоги “Катрусі” відкривають дітям скарбницю рідної мови не лише цього святкового дня, а повсякчас, щоб в Україні, особливо з дитячих вуст, лунала українська мова; щоб кожна дитина любила її, шанувала, пишалася нею, розуміла рідне слово, відчувала його і вміло ним користувалася.
Тож нехай наша рідна українська мова буде оберегом і символом єдності для наших вихованців.